Rüyada Kuş Görmek Ne Demek, Merak Ediyorsan Oku, Öğren!

Rüyada Kuş Görmek Hayırlı mıdır Yoksa Şer midir?

Rüyada kuş görmek bazı şartlarda iyi, bazı şartlarda ise kötü yorumlanır. Daha önce hiç görülmemiş bir kuşun rüyada görülmesi maddi kazanca, fırsata ve hayırlı işlere delalettir. Kuş, bir hastanın evinden bir şey alıp kaçarsa, o evden cenaze çıkar. Rüyada görülen kuş büyük ise, kişinin saygınlığının, kısmetinin, makamının, malının çok olacağı şeklinde yorumlanır.

  • Güzel bir kuş görmek müjdeli habere, korkutucu bir kuş görmek ise üzücü bir habere delalettir. Rüyada görülen kuşun rengi beyaz ise. hayırla sonuçlanacak işlere ve rahata delalettir.

Tüm rüyalarda olduğu gibi, rüyada görülen kuş rüyalarının da şartlara bağlı olarak farklı yorumları, farklı mesajları vardır. Bu nedenle, her zaman olduğu gibi bu rüyayı da alt başlıkları ile detaylandırmamız gerek.

Genel Olarak Rüyada Kuş Görmek

Rüyada görülen kuş bolluk, varlık, rızık ve zenginlik demektir. İşlerin artmasına delalettir. Genel olarak iki farklı şekilde tabir edilse de, birbirine yakın anlamlar içerir. Bazı tabirlere göre zenginliğin, malın, nasibin artması; bazı tabirlerde de mevkinin, saygınlığın, şöhretin artması anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Kuş Görmek

Hayırlı bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin adım atacağı işlerde hayırlı sonuçlar almaya, hayırlı bir kısmetle karşılaşmaya, kişi istiyorsa güzel bir evliliğe, işsizlik durumunda ise iş bulup iyi bir kazanç elde etmeye işarettir. Aslında biraz da rüya sahibinin gönlünde yatan şeylere göre yorumlanmaktadır.

Rüyada Kuşun Ötüşünü Görmek

Rüyada bir veya birden fazla kuşun öttüğünü görmek, ne yazık ki pek hayırlı değildir. Toplumsal düzeyde yaşanacak bir sıkıntıya, kötü olaylara, musibete delalettir.

Şayet kuşun sesi güzelse ve ötüşü kulağa hoş geliyorsa, ilerdeki mutlu günlerin habercisidir. Rüya sahibinin gerek özel hayatında, gerekse iş hayatında başarılı ve mutlu günler geçireceği bir dönem yaklaşıyor demektir.

Şimdiye kadar Kenzül Dua adıyla da bilinen Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabı ile tanışmadıysanız artık bu kitaba kesinlikle bir şans vermelisiniz. Çünkü okuyucu yorumları sizi de çok etkileyecek.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Rüya tabirlerine devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var. Bunlar, sadece bir kısmı:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi birçok yorum olduğunu göreceksiniz.

 

Rüyada Kuşla Konuştuğunu Görmek

Anlayışlı ve olgun davranışa işarettir. Rüyayı gören kişinin tatsız bir olay yaşayacağına, bu olaya karşı sabırlı ve olgun bir tavır sergileyeceğine ve bu olayın mesulü olan kişiyi alttan alarak anlayışla karşılamasına yorulur.

Bazı tabirlere göre ise, rüyadaki kuş bir müjdecidir ve güzel olayların habercisidir; rüya sahibinin mutlu olacağı bir haber getirmiştir.

Rüyada Eldeki Kuşun Uçtuğunu Görmek

Rüyada, elde tutulan kuşun kaçarak uçup gittiğini görmek, gerçek hayatta rüya sahibinin karşısına çıkan bazı fırsatları değerlendiremeyeceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi, yaptığı bazı hatalar ve aldığı yanlış kararlar nedeniyle ya kazandığı malı, mülkü kaybeder; ya da çok değer verdiği birinin kalbini kırar.

Eğer uçan kuş geri gelirse, bu da isteklerin gerçek olmasına, başarının çok yakın olduğuna delalettir.

Rüyada Büyük Kuş Görmek

Rüyada görülen büyük bir kuş, arzu edilen şeylerin gerçekleşeceğinin habercisidir. Başka bir tabire göre ise kişinin arzularına ulaşmak için ne kadar çabaladığı ve sabırla pes etmediğinin işaretidir.

Bazı tabirlerde ise büyük kuş, tüm hayatın ferah içinde geçmesini sağlayacak bir mal edinmeye; bir mirasa delalettir.

Rüyada Göçmen Kuş Görmek

Rüyada görülen göçmen kuş, yeni başlangıçların habercisidir. Bu başlangıç iş hayatıyla ilgili olabileceği gibi, özel hayatla alakalı da olabilir.

Bazı rüya tabirlerinde ise, rüyada göçmen kuş görmek bir tür mekan değişikliği demektir. Rüya sahibinin başka bir yere yerleşeceği anlamına gelir. Yolculuk, gece yolculuğu, gurbet, aileden ayrı kalmak, yeni bir hayat kurmak gibi anlamları vardır.

İlginizi çekebilir: Rüyada Kan Görmek

Rüyada Kuş Sahibi Olduğunu Görmek

Rüyada bir kuş sahibi olan kişi bekarsa evlenir; evliyse evlat sahibi olur. Çocuk sahipleri için ise bu rüya, evladın hayırlı insan olmasına, ailesine bakmasına, evini geçindirmesine işaret eder. Ayrıca, rüya sahibi için ev, araba ya da buna benzer değerli bir mal sahibi olmak anlamına da gelmektedir.

Rüyada Kuşun Isırıp Parça Kopardığını Görmek

Rüya sahibinin elinden zorla alınacak para, mal, mülk demektir. Başka bir tabire göre ise rüya sahibinin yanlış dostluklar kurması ya da yanlış kişiye güvenmesi sebebiyle sahip olduğu malı elden çıkarması anlamına gelir.

Genel itibariyle rüya sahibinin yaşayacağı sorunlara ve maddi kayba işaret eder. Rüyayı gören kişinin bir süre hem kendisine, hem de çevresindeki kişilere dikkat etmesi gerekir.

Rüyada Su Kuşu Görmek

Rüya sahibinin denizde veya karada yapacağı bir yolculuğa delalettir. Şayet rüya sahibi zaten bir yerden bir yere gitmeyi istiyor ya da planlıyorsa, yolculuğunun sorunsuz olacağı ve varış noktasına sağ salim ulaşacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Eti Yenen Kuş Görmek

Rüyasında yenebilir kuş türlerinden birini gören kişinin hayırlı rızık elde etmesine, yıl boyunca yaşanacak bolluk ve berekete, güzel kazanca delalettir. Bazı tabirlere göre de hayırlı kısmet anlamına gelir.

Rüyada Yabancı Tür Kuş Görmek

Rüyada türü belli olmayan kuş, Azrail (a.s.) simgeler. O evden, o haneden veya aileden çıkacak bir hastaya veya cenazeye delalettir.

Bir topluluğun üzerinden uçarak geçip giden ve türü belli olmayan kuş ise, o topluluğun başına gelecek musibetlere delalettir.

Rüyada Akbaba Görmek

Genellikle kötü anlamlar içeren bir rüyadır. Rüya sahibinin saygınlığını, sahip olduğu mevkiyi, şöhreti kaybedeceğine delalettir. Önemli bir devlet adamının öleceği şeklinde tabirler de yapılmıştır.

Rüyada Üzerinde Kuş Pisliği Görmek

Bir kişi, üzerine kuşun pislediğini görürse, dünyevi nimetleri artar, dış görünüşü itibariyle takdir görür; saygınlık kazanır.

Rüyada Çirkin Kuş Görmek

Rüya sahibinin üzüleceği kötü bir haber alması şeklinde yorumlanır. Sıkıntı yaşamaya, kederlenmeye, Kendisi için aslında hiç de hayırlı olmayan bazı isteklerde bulunmaya, haram mal kazanmaya delalettir. Faydası olmayacak bu kazanç için gereğinden fazla çaba göstermek şeklinde yapılan yorumlar da vardır.

Rüyada Kafaya Kuş Düştüğünü Görmek

Rüya sahibi için kalabalık bir misafir grubu ağırlamaya delalettir. Başka bir tabire göre ise hayırlı kazanca, kısmete, bereketin artmasına, helal yoldan kazanmaya işaret eder.

Rüyada Kuş Kanadı Görmek

Rüya sahibi için mal kazanmaya ve mevki yükselmesine delalettir. Kanadı kırık kuş ise, maddi zararı, mal kaybını, hayrı olmayan kazancı ve işle ilgili can sıkıcı olayları temsil etmektedir.

İlginizi çekebilir: Rüyada Saat Görmek

Rüyada Yavru Kuş Görmek

Rüya sahibi evli ise evlat sahibi olacağına yorulur. Bazı tabirlere göre ise kötü işlere ve zina yapmaya işaret etmektedir. Beslenen bir kuş yavrusu görmek ise, rüya sahibinin Kötü işler yapmasına, günahkar olmasına, yaptıklarından dolayı insanlar tarafından ayıplanıp kınanacağına delalettir.

Rüyada Kuş Gagası Görmek

Bazı tabirlere göre şan şöhret kazanmak, mal edinmek ve mevki sahibi olmak demektir. Bazen de çok konuşup ama yalan konuşmaya delalettir.

Rüyada Kuş Yuvası Görmek

Ev sahibi olmaya, eş sahibi olmaya, arkadaş edinmeye delalettir. Rüyayı gören kişi, hamile bir kadın ise hayırlı evlat sahibi olmaya; hamile değilse hamile kalacağına işaret eder. Erkek için ise hayırlı bir kadınla evlenmeye ve kazançlı bir işe girmeye delalettir.

Rüyada Siyah Kuş Görmek

Rüyasında siyah kuş gören kişi kötü işlere bulaşır; günah işler. Ayrıca siyah kuş, iyi niyetli gibi gözüken ama aslında arkasında kötü niyet barındıran bir teklifi temsil etmektedir. Bazı öneri veya teklifleri iyi değerlendirmek gerekebilir rüya sahibi için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir