Rüyada Namaz Kılmak En Hayırlı Rüyalardan Biridir, Pek Çok Müjdeye İşaret Eder!

Rüyada Namaz Kılmak Rüya Sahiplerinin Yaşamı ve Geleceği Hakkında Önemli Bilgiler Vermektedir

Rüyada namaz kılmak, rüyada İslam’ın direği namazı görmek çok farklı anlamlar içerir. Muhakkak ki buraya yazacaklarımız dışında da farklı tabirler mevcut olabilir. Ancak rüya ilmi çok farklı ve derin bir konu olduğu için, her rüyanın tabirini yazılı kaynaklarda bulmak mümkün olmayacaktır.

Onun dışında yaygın görülen namazla alakalı rüyaların tabirlerini tek bir yazı içerisinde topladık ve siz okurlarımıza sunduk. Bildiğiniz üzere rüyalar çoğunlukla bilinçaltımızın ürünüdür ancak bazı rüyalar vardır ki onlar birer işaretçi ya da haberci olabilir.

Rüyada Namaz Kılmak

Rüyasında kıbleye doğru namaz kılan kişinin ömrü uzun ve bereketli olur. Doğu’ya dönük kılan kişi Hac vazifesini eda eder;  batıya dönük namaz kılan kişi ise inancından uzaklaşır ve İslam’a uygun olmayan işler yapar.

  • Rüyasında kıbleye arkasını dönerek namaz kılan kişi, her türlü dini kavramı tamamen arkasına atar, görmezden gelir, umursamaz. Tümden uzaklaşır İslam’dan. Ayrıca rüyasında aynaya, ateşe ya da şeriata göre uygun olmayan herhangi bir objeye doğru namaz kıldığını gören kişi fitneye, kötülüğe meyleder.

Rüyasında namazını kılıp selam vererek tamamlayan kişi sıkıntılarından kurtulur; üzüntüleri geçer. Mutlu ve huzurlu bir hayata kavuşur.

Rüyasında farz namazı kılan kişi rahata erer, mevkisi yükselir, vazifelerinin altından alnının akıyla kalkar, küs olduğu kişilerle barışır; verdiği sözleri tutar, borcu varsa borcunun tamamından ödeyerek kurtulur.

Rüyada Oturarak Namaz Kılmak

Gerçek hayatta da oturarak namaz kılmak zorunda olan kişiler hariç, rüyasında oturarak namaz kıldığını gören kişi hep aza kanaat eder, gayreti zayıftır, aciz ve biraz da korkaktır. Ayrıca bu kişi, babasının, hocasının ya da çok sevdiği bir yakınının hastalığıyla korkutulur. Bazı tabirlerde ise, rüya sahibinin tehlikeli bir durumla karşı karşıya geleceği ve bu nedenle korkacağı yönündedir.

Rüyada Cuma Namazı Kılmak

Rüyada Cuma Namazı kıldığını gören kişi, güzel haberler alır, borcundan kurtulur, hayırlı ömür sürer, hacca gider. Ayrıca ibadetleri tam yapmaya, iç huzuru bulmaya, dertlerden kurtulmaya, kulluk vazifesini yerine getirmeye, kalbinden dünyayı silip ahirete yönelmeye işaret eder. Çok hayırlı bir rüyadır.

Şimdiye kadar Kenzül Dua adıyla da bilinen Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabı ile tanışmadıysanız artık bu kitaba kesinlikle bir şans vermelisiniz. Çünkü okuyucu yorumları sizi de çok etkileyecek.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Rüya tabirlerine devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var. Bunlar, sadece bir kısmı:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi birçok yorum olduğunu göreceksiniz.

 

Rüyada Bayram Namazı Kılmak

Rüyada bayram namazı kılmak, hayırlara işaret eder. Rüyasında Ramazan Bayramı Namazı kılan kişi hastaysa hastalıktan, borçluysa borcundan, dertliyse derdinden kurtulur. Kurban Bayramı namazı kılıyorsa, adaklarını yerine getirecek, hayır hasenat işleyecek demektir. Bazı tabirlerde, kişinin bir düşmanla karşılaşabileceği yönünde yorumlar yer alsa da, çok güçlü kaynaklar değillerdir.

Rüyada Cenaze Namazı Kılmak

Esasen rüyada cenaze namazı kılmak, namazı kılınan kişiye şefaat demektir. Ölü biri için kılınan namaz, o kişiye bolca istiğfar ve dua demektir. Bir tabire göre de, rüyada cenaze namazı kılmak, dini itikadı bozuk olan birine vesile olmaktır.

Şayet kişi kendisini bir imamın arkasında cenaze namazı kılarken görürse, çokça dua edilen güzel bir meclise katılacak demektir.

Rüyada Sabah Namazı Kılmak

Rüyada sabah namazı kılmak hayırlı bir rüyadır. En başta, kişinin yeme içme gibi temel ihtiyaçları yönünden hiç sıkıntı çekmeyeceği anlamına gelir. Sabah namazı esenliktir, huzurdur, mutluluktur; üzüntülerden kurtulmaya, feraha kavuşmaya delalettir. Arzu ve isteklerin gerçekleşmesi, bereketli ve hayırlı bir ömre işaret eder.

Rüyada Yatsı Namazı Kılmak

Yatsı namazı, güzel ve hayırlı işlere delalettir. Kişinin ailesi, çocukları için güzel işler yapacağı anlamına gelir. Rızkın hayırlı şekilde teminine, bereketin artmasına, sıkıntılardan kurtulup parasal anlamda rahata kavuşmaya işaret eden güzel bir rüyadır.

Rüyada İkindi Namazı Kılmak

Rüyasında ikindi namazı kılan kişi, kendisiyle ya da başkasıyla alakalı bir konuda yemin eder; söz verir. Bu rüya aynı zamanda, kişinin gerçekleştirmek istediği bazı işlerde güçlük çekeceği anlamına gelir. Rüyasında namazını tamamlayamayan kişi emellerine kolay ulaşamaz.

Rüyada Yanlış Tarafa Doğru Namaz Kılmak

Bu rüya, rüya sahibinin dünyayı ve ahireti unuttuğuna ve günahların peşine düştüğüne işarettir. Doğru yoldan saparak büyük hatalar yapmaya ve günahkar olmaya delalettir. İbadetleri eksik yapmaya, namazın aksamasına, İslam üzere yaratılan fıtrata muhalif davranmaya, ahireti unutmaya, günah işlemeye, başka insanların önünde küçük düşeceği işler yapmaya delalet eden ve aslında uyarı niteliği taşıyan bir rüyadır. Kendisine çeki düzen veren kimse için korkulacak bir durum kalmayacaktır.

İlginizi çekebilir: Rüyada Mezar Görmek

Rüyada Huşuyla Namaz Kılmak

Rüyasında namazı büyük bir istek, huşu ve huzur ile kılan kişi gerçekte de güzel ahlaklı, ibadet ehli bir kişi haline gelir. Kulluk derecesinin yükselmesi, dünya ve ahiret hayatının güzelleşmesi, manevi mükafata, arzulara kavuşmaya işaret eden çok hayırlı bir rüyadır. Ayrıca toplum içinde sayılan, takdir gören biri olmaya, mevki sahibi olmaya delalettir.

Rüyada Ağlayarak Namaz Kılmak

Rüyada namaz kılarken ağlamanın, değişik tabirleri vardır. Şayet namaz esnasında dünyevi işler için ağlanıyorsa dünyalığın iyi olacağına, dünya işine yönelmeye, arzu edilenlere kavuşmaya fakat ahiretteki nasibin azalmasına işarettir.

Rüyada Allah korkusundan ağlanırsa, hem dünyada hem ahirette arzu edilenlere ulaşılır. Takdir görmeye, takva sahibi olmaya, iki cihanda da mutlu olmaya delalettir.

Rüyada Cemaatle Namaz Kılmak

Rüyasında bir kişi cemaatle beraber namaz kılarsa, çok hayırlı çok iyi arkadaşlar kazanacak demektir. Güzel bir toplulukla, ahlak sahibi kişilerle bir araya gelmek, birlik beraberlik anlamları taşır; kötü niyetten, nifaktan, şerden uzaklaşmak demektir.

Rüyada Kilisede Namaz Kılmak

Rüyada kilisede namaz kıldığını görmek, farklı inançlara sempati duymaya ve İslam’ın emirlerine aykırı hareket etmeye delalettir. Hariçte Müslüman gibi görünüp kalpte farklı hissetmeye, büyük günahları kolayca işlemeye, toplumda saygınlığı yitirmeye işaret eder.

Rüyada Camide Namaz Kılmak

Tüm arzuların yerine gelmesi demektir. İbadetlerini yerine getiren, takva sahibi kimselerin gördüğü türden bir rüyadır. Camide insanlar bir araya gelir, ibadet eder. Bu nedenle mutluluğa, huzura, dertlerden kurtulmaya, saygınlığa da işaret eder.

Şayet rüyada camiye girip namaz kılmadan camiden çıkılırsa, rüya sahibi nifak ile toplumun huzurunu bozar; çevresindeki hilekar insanların oyununa gelir. Hayırlı bir rüya değildir.

İlginizi çekebilir: Rüyada Yılan Görmek

Rüyada Kabe’de Namaz Kılmak

Rüya sahibi için çok hayırlı tabirler mevcut. Sevilen, sayılan, güçlü, yetenekli, hayırsever, ahlaklı bir insanla tanışmaya; o kişiden görülecek destek sayesinde problemlerden kurtulmaya delalettir. İstekler kabul olur, dünya ve ahiret mutluluğundan nasiplenir, iç dünyasında ve aile hayatında mutlu bir kimse olur.

Ayrıca rüya sahibinin çevresi hep iman sahibi, güzel ahlaklı kimselerle dolar. Onlarla samimi ve hayırlı dostluklar kurulur.

Rüyada Farz Namazı Kılmak

Rüyada farz namazı kılmak çok hayırlı bir rüyadır. Ahiret hayatına yönelmeye, nefsin isteklerine karşı çıkmaya, hayırlı bir ömre delalet eder; Allah’a yaklaşmaya vesile olacak yollar arayıp yönelmeye işaret eden bir rüyadır. Sevilen, sayılan, takdir gören kişiler görür genelde bu rüyayı.

Sürekli bir ferahlık, esenlik, huzur, hayırlı haberlere nail olma durumu söz konusudur. Elbete bu ve buna benzer müjdeli rüyalar kesin değildir.Kişinin ne kadar takvalı bir ömür süreceğine de bağlıdır.

Rüyada Abdestli Namaz Kılmak

Rüya sahibinin isteklerinin gerçekleşeceğine, ahlak sahibi olmaya, yalan söylememeye, dinin emir ve yasaklarına uymaya işaret eden hayırlı bir rüyadır.

Abdestsiz namaz kılmak ise tam aksine, her türlü hayır ve bereketten mahrum kalmak anlamına gelir. Kişinin amelinde ve ibadetlerinde kusurlar vardır. Bu kişi niyetini, amellerini, ibadetlerini yeniden gözden geçirmeli kendisine çeki düzen vermelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir