Rüyada Silah Görmek Muradınıza Ereceğinize İşarettir, Müjdeli Haber Demektir!

Rüyada Silah Görmek Neye Çıkar?

Silah görülen rüyalar hakkında yapılan yorumlar, genellikle hayırlı olduğu yönündedir. Şan, şeref, kudret, makam gibi anlamlara gelir, rüyada görülen silah. Asalet, beladan korunma, işbirlikleri gibi anlamlara gelmekle beraber; ticari alanda alınan yanlış kararlara ve maddi kayba da işaret edebilir.

Rüyalar, bilinçaltımız tarafından gün içerisinde deneyimlediğimiz her türlü bilgiyi ve deneyimi işleyerek bize bir senaryo gösterir. Ancak bazı rüyaların daha özel, daha ilahi anlamlar taşıyabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, diğer tüm rüyalarda olduğu gibi rüyada silah görmenin anlamını aramak için de daha detaylı bilgiye ihtiyaç vardır. Rüyanın görüldüğü duruma göre farklı tabirler yapılabilir. Bu nedenle, detaylı başlıklar altında incelemekte yarar var.

Genel Olarak Rüyada Silah Görmek

Rüya sahibi için kudret, başarı, saygınlık, zafer, rütbe, yükselme, makam gibi anlamlara gelir; üzerinden silah taşıdığını görmek özellikle, çok daha iyidir. Sorunların, borçların, sağlıkla alakalı problemlerin ve endişelerin bitmesi demektir. Ayrıca rüyada silah görmek, rüya sahibinin tehlikeli durumlardan korunacağı anlamına gelir. Silahı ateşlemek hayattaki arzu ve hedeflere ulaşılacağına; silahla donanmak ise şans, baht açıklığı, zafer anlamlarına gelir. Kısmetler açılır, yokluk ve sefalet çekenler için bolluk ve bereket vaktinin yaklaştığına işaret eder. Hayırlı bir rüyadır. Sevilen ve saygı gören kişi olunacağına dair tabirler de vardır.

Rüyada Silah Taşıdığını Görmek

Rüyasında silah taşıyan kişi, belalardan, kazalardan, kötülüklerden uzak olacak ve korunacaktır. Rüyayı gören kişinin sağlıkla ilgili problemleri varsa, kısa sürede şifa bulur; iyileşir. Rüyayı gören kişi maddi olarak sıkıntıdaysa ya da fakirse zenginleşir; borçları varsa hepsini temizler. Ayrıca, yolculuğa çıkmayı planlayan kişi içinde yol boyunca kazalardan emin olmak demektir.

Rüyada Silah Kuşandığını Görmek

Rüya sahibinin dikkatli, tehlikelerden emin olacağına ve hastalıkların şifa bulacağına işarettir. Ek olarak ne yaptığını bilen, garantici bir kadına işaret eden bir rüyadır.

Şimdiye kadar Kenzül Dua adıyla da bilinen Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabı ile tanışmadıysanız artık bu kitaba kesinlikle bir şans vermelisiniz. Çünkü okuyucu yorumları sizi de çok etkileyecek.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Rüya tabirlerine devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var. Bunlar, sadece bir kısmı:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi birçok yorum olduğunu göreceksiniz.

 

Rüyada Silah Kullandığını Görmek

Rüyada, özellikle bir işi halletmek için  silah kullandığını görmek, rüya sahibi için biraz sıkıntılı olabilir. Yapmadığı bir işle suçlanmaya, haksız yere tepki görmeye ve bu tatsız olaylardan dolayı manevi olarak çok olumsuz etkilenmeye delalettir.

Rüyada Silahla Vurulduğunu Görmek

Rüya sahibi için güzel anlamlar içerir. Rüyasında silahla vurulduğunu gören kişi, niyeti iyi olmayan birinden gelebilecek bir kötülüğe karşı tedbir alacak ve muvaffak olacaktır. Bu tedbirlerin bir getirisi olarak da iyi bir işin sahibi olacağına ve oldukça deneyimli birinden, uzun zamandır üzerinde çalışılan bir projeyle alakalı  yardım göreceğine delalettir.

Başka bir tabire göre ise rüya sahibi, sorun yaratan bazı durumları ortadan kaldıracak, kardeşleriyle arasındaki sürtüşmeye son verecek ve zararlı alışkanlıklardan vazgeçecek demektir.

Rüyada uzak mesafeden silahla vurulduğunu görmek, uzaktan gelecek hayırlı ve sevindirici bir haber sayesinde uzun zamandır sıkıntı veren zorlu işlerin hallolacağına ve maddi kazanca dönüşeceğine işarettir. Ayrıca rüya sahibi, çok sevdiği biri ile seyahate çıkabilir ve bu seyahat esnasında kuracağı yeni bağlantılar sayesinde maddi kazancını artırabilir.

Rüyada Silah Atmak

Rüya sahibinin, hiç ummadığı bi işten gelecek çok miktarda para ile karşısına çıkacak ciddi bir problemi gidereceğine, iş hayatıyla alakalı sorunlar yaşanacağına ve çok zahmet çekileceğine delalettir. Aile içerisinde bazı sürtüşmeler yaşanacak, zor bir dönemden geçilecek, sevilen bir tanıdıktan kötü bir haber gelecek ve ciddi oranda maddi zarar yaşanacak şeklinde yorumlanır. Rüyada silahı atıp geri aldığını görmek ise, benzer şekilde zahmetli ve sıkıntılı bir dönemin ardından her şeyin düzeleceğine, güzel ve mutlu bir hayatın yaşanacağına delalettir.

Rüyada Silah Görüp Ateş Etmek

Rüya sahibinin, kendisine yeni fırsat kapıları açacak, yeni şanslar sunacak biriyle tanışması anlamına gelir. Bu tanışıklık, yeni iş ortaklıklarına, büyük kazanç getirecek projelere imza atmaya, yeni mal mülk edinmeye vesile olur. Kazançlı tekliflerin ardı arkası kesilmeyecek, bolluk bereket her yere dolacak şeklinde yorumlanır.

Ün kazandıracak ve çok para getirecek işlere imza atarken, bir yandan da kıskanç kişilerle tartışma yaşanacağına, arkadaşlıkların son bulacağına, akrabalarla araya mesafe konacağına işaret eden tabirler de vardır.

İlginizi çekebilir: Rüyada Su Görmek

Rüyada Silah Sesi Duymak

Rüyasında silah sesi duyan kişi, çok büyük bir üne sahip olur. Bu ünü sayesinde birçok kişiye faydası dokunur, sorunları aşar, iş hayatında engelleri aşar ve çok başarılı olur. Ayrıca mutlu ve hayırlı bir ilişkinin de habercisidir bu rüya.

Başka bir tabire göre ise, ciddiyet ve çok cesaret gerektiren bazı işlere girmeye, bu işte gelişme göstermeye ve başarılı ve aydınlık bir döneme girmeye delalettir.

Rüyada Silah Tutan Çocuk Görmek

Rüyasında silah tutan bir çocuk gören kişi, hiç söylememesi ya da yapmaması gereken bir şey sebebiyle zor duruma düşer, rahatı kaçar, sıkıntı çeker, dedikoduya malzeme olur ve hakkında birçok yalan söylenir. Bu nedenle aile içerisinde de huzursuzluk çıkar ve üzüntü baş gösterir.

Rüyada kırık silah tutan bir çocuğu görmek, binbir zahmetle neticeye ulaştırılan bir işten kazanılacak paranın bereketli olmayacağına, farklı sorunlar sebebiyle çabuk harcanacağına delalettir. Başka bir tabire göre ise, yeni kurulan bir yuvada kötü niyetli kişilerin nazarının değmesi nedeniyle yaşanacak huzursuzluğa delalettir.

Rüyada Silahın Patlamadığını Görmek

Rüya sahibinin, üzerinde çok emek verdiği yorucu ve zahmetli bir işte, ummadığı bir biçimde zarara uğrayacağına, ihanet göreceğine, uzun süren bir işin bitmeden yarıda kesileceğine işarettir. Ayrıc kişi, aldığı bir haber sebebiyle seyahate çıkmak zorunda kalır ve bu seyahat planı nedeniyle aile içerisinde tartışmalar yaşanır.

Rüyada silah patlamadığı halde patlayış sesini duymak, kötü olaylar yaşanacağına, zahmetli bazı işlerin sürekli zorlaşmasına, yakın arkadaşların ve akrabaların karşı çıkacağı bir işe girme kararı alınacağına delalettir.

İlginizi çekebilir: Rüyada Kurt Görmek

Rüyada Silah Satın Aldığını Görmek

Rüya yorumcuları, rüyada satın almak konusunda ortak bir kararda toplanmış gibi gözüküyor. Tabirlere göre rüyada silah satın almak, bir çocuğa sahip olmaya ya da bir kardeşe sahip olmaya işarettir; yani yeni bir doğum olacak demektir.

Rüyada .Silah Hediye Edildiğini Görmek

Hayırlı bir rüyadır. Rüyayı gören kişi, yetenekleri ve bilgisi sayesinde önemli vazifelere getirilecek, önemli bir zenginliğe ulaşacak, çok sevilen ve saygı gören biri olacak, yeni bir eve taşınacak ve hayırlı bir evlada sahip olup huzurlu bir hayat sürecek demektir. Ayrıca, iş hayatında ciddi sorunlar yaşatacak bir karardan son anda dönmeye, iş seyahatine çıkmaya ve yeni girişimlerde bulunmaya, zenginlik yolundaki engelleri birer birer aşmaya delalettir.

Bazı tabirlere göre ise, yukarıda yazdıklarımıza ek olarak, bir kararsızlık nedeniyle birkaç işte zarar edilebilir. Ancak bu durum çok ciddi bir sorun yaratmayacak, maddi ve manevi açıdan zengin bir hayat yaşanacaktır. Hane için hayırlı olacak bir de misafir söz konusudur.

Rüyada görülen silaha dair tabirler bu şekilde. Bir de işin psikolojik kısmına değinelim. Zira silah, işlevi itibariyle ürkütücüdür. Ancak psikolojik açıdan bakıldığında silah emniyet, güven, koruma demektir.

Aileden birinin vefat etmesinden dolayı, yalnızlık hissi geldiğinde ya da sevgilisinden ayrıldığında kendini kötü hisseden ve savunmasız olduğunu düşünen herkes içerisinde silah olan rüyalar görebilir ve gayet normaldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir