Rüyada Uçmanın Gerçek Tabirini Bilmeyenler Pişman Olacak!

Rüyada Uçmak Hangi Anlamlara Gelir?

Rüyada uçmak, hayırlı ve güzel bir rüya olarak kabul edilir. Duruma göre başarı, tatil, iş seyahati, makam değişimi, evlilik, güzel haber almak, takdir görme gibi anlamlara gelir. Rüyanın görüldüğü şartlara bağlı olarak vefat, ağır hastalık, üzüntü, eşler arasında problem, kıskançlık ve haset gibi yorumlar da mevcuttur.

  • Bu denli farklı anlamlara gelebildiği için, rüyada uçmak hakkında yapılacak tüm tabirler, rüyadaki diğer detaylarla beraber bir bütün şeklinde değerlendirilerek yapılmalıdır. Şimdi bu rüyayı tüm alt başlıklarına göre ayrı ayrı inceleyelim.

Rüyada Uçmak

Rüyada uçmak, işle alakalı konularda güzel işlere imza atmaya ve başarı elde etmeye, iş yerinde terfi almaya, yükselmeye delalettir. Aynı zamanda uçmak, seyahat etmek demektir. Bir iş seyahatine, bir tatile ya da bir tanıdığı ziyarete gitmek olarak yorumlanabilir.

  • Ayrıca, rüyada bulutlara kadar uçup geri gelemediğini, yere inemediğini gören kişi için vefat söz konusudur. Şayet rüya sahibi rüyasında çatıdan çatıya uçuyorsa, bu da evlilik anlamına gelir. Sebebi bilinmeyen bir şekilde, durup dururken uçmaya başlayan kişinin ise ruh halinde değişiklikler olacak demektir.

Rüyada Uçmak ve Gökyüzüne Yükselmek

Bir kişi rüyasında uçarak göğe yükselirse, insanlar arasında güzel anılan, saygın ve itibar sahibi biri olacağına delalettir. Başka bir tabire göre ise, rüya sahibinin yüksek mevkiye gelmesine, Hacca giderek manevi makamının artmasına, bir gruba lider olmasına, hataları tekrar etmemeye, günahlardan arınmaya işaret eder.

Rüyada Bir Yerden Bir Yere Uçmak

Rüya sahibinin gideceği bir yol var demektir. Bu yerde rüya sahibini bekleyen birileri olacaktır. Buradan da, planlı bir seyahat olacağı anlamını çıkarabiliriz. Gidilecek yolun uzaklığı hakkında bir yorum yapılamasa da, rüyada çıkılan yükseklik oranında sevgi ve saygı göreceği yönünde yorumlar yapılmıştır.

Şimdiye kadar Kenzül Dua adıyla da bilinen Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabı ile tanışmadıysanız artık bu kitaba kesinlikle bir şans vermelisiniz. Çünkü okuyucu yorumları sizi de çok etkileyecek.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Rüya tabirlerine devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var. Bunlar, sadece bir kısmı:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi birçok yorum olduğunu göreceksiniz.

 

Rüyada Uçakla Uçmak

Rüyada uçağa binip uçtuğunu gören kişi, çok sevineceği durumlarla karşılaşacaktır. Duymayı beklediği güzel haberleri duyacak ve çok mutlu olacaktır. Bir başka rüya tabirine göreyse, kişinin hayatıyla alakalı köklü değişiklikler yapacağı anlamına da gelir.

Rüyada Kuş Gibi Uçmak

Rüya sahibinin yaşayacağı makam değişikliğine işaret eden güzel bir rüyadır. Kısa süre içerisinde yaşanacak bu mevki değişikliği, işlerin büyümesi, rütbenin artması ya da maddi kazancın birden çoğalması şeklinde gerçekleşebilir.

Rüyada Uçmak ve Ağaca Konmak

Bir kişi rüyasında uçup sonrasında da ağaca konarsa, o kişi seyahate çıkacak demektir. Bu seyahat esnasında herkes tarafından tanınan, sevilen ve saygı gören biri ile tanışıp arkadaş olunacaktır.

Başka bir tabire göre ise, bazı fırsatlardan, bazı nimetlerden faydalanabilmek için hareket etmek, başka yerlere gitmek gerekebileceğinin göstergesidir. Bu da kısa ya da uzun süreli iş seyahati şeklinde yorumlanabilir. Bu yolculuk ve yer değişikliği ile rüya sahibinin hayatında olumlu değişiklikler yaşanacaktır.

İlginizi Çekecektir: Uzmanlardan Rüyada Korkmak Hakkında Korkunç Tabirler, Okumalısınız!

Rüyada Kanatlarla Uçmak

Rüyasında kendi kanatları olduğunu ve kanatlarıyla uçtuğunu gören kişi, hiç beklemediği fırsatlarla karşılaşır; tüm dilekleri ve beklentileri gerçekleşmeye başlar. Sıkıntılardan kurtulur. Rüyasında uçarken yükseldiği oranda ömrünü huzurlu, mutlu ve rahat geçirir.

Rüyada Bir Yerden Bir Yere Uçmak

Bir kişi rüyasında uçarak havalanıp başka bir yere inerse, kısa bir süre içerisinde yolculuğa çıkacak demektir. Bu rüya, genellikle bir yere gidip orada kalmaya, gurbete gitmeye, beklenmeyen bir yolculuğa, şehir ya da ülke değiştirmeye işaret eder.

Rüyada Gökyüzünden Düştüğünü Görmek

Rüyasında uçarak göğe yükselip düştüğünü gören kişi, eşiyle ya da sevgilisiyle sorunlar yaşar ve sıkıntı çeker. Bazı tabirlerde ise, kişinin iş hayatıyla ilgili sorunlar yaşamasına, bazı çalışmalarından beklediği neticeyi alamamasına işaret ettiği söylenmektedir.

Rüyada Göğe Uçmak ve Geri Dönmemek

Rüyasında uçarak yükselen ve gökyüzünden geri gelemeyen kişi, önemli bir hastalığa yakalanır. Bazı alimler ise, bu rüyanın hayırlı olmayacak işlere yoğunlaşıp neticesinde üzüntü duyulacağını söylemiştir. Şayet uçtuktan sonra geri döndüğünü görürse, rüya sahibi yakalandığı hastalıktan bir süre sonra kurtulur; sıkıntıları biter.

Rüyada El Çırparak Uçmak

Rüyasında tıpkı kanat gibi ellerini çırparak uçan kişi, yakın bir zamanda hem iş hayatında hem de özel hayatta birçok menfaatle karşılaşır; fırsatlar yakalar. Karşısına büyük bir kısmet çıkar. Özellikle bir beklenti içerisinde ise bu beklentisi gerçek olur; çok sevineceği haberler alır.

Rüyada Çatıdan Çatıya Uçmak

Rüyada bir çatıdan diğerine uçmak, rüya sahibinin yolculuk yapıp başka bir yere taşınması anlamına gelir. Genel olarak ev değişikliği şeklinde yorumlanır. Taşınılan yeni yer çok daha güzel ve hayırlı olacaktır işi için. Burada evlenip kendi yuvasını kurar.

Bazı tabirlere göre ise iş değişikliği anlamına gelen bir rüyadır.

Rüyada Uçmak ve Meleklerle Konuşmak

Bir kişi rüyasında  uçarak meleklerle konuşup onlarla aynı meclise katılırsa (-ki bu zikir meclisidir), gerçek hayatta çok kıymetli, çok hayırlı insanlarla tanışır ve dostluk kurar. Bu kişilerin bilgisinden kendisine pay çıkarır; yararlanır. Kişinin bu arkadaşlıkları koruması, kendi hayrına olacaktır.

Rüyada Uçmak ve Gökyüzü Kapılarının Açılması

Rüya sahibinin hayırlı makamlar kazanacağına delalettir. Elbette bu makamlar bedava değil, ameller sayesinde kazanılmaktadır. Her iki dünya için de güzelliklere nail olmak şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Kanatsız Uçmak

Rüyasında kanatsız olarak uçtuğunu gören kişi, uzun zamandır beklediği ya da tamamen sürpriz olan bir haber alır ve çok sevinir. Bu haberin ardından her anlamda huzur bulur. Kanat da dahil olmak üzere, rüyada aracı olmadan uçmak hep “daha iyisi” olarak yorumlanır. Kişinin daha mutlu, daha huzurlu, daha varlıklı, daha kazançlı olacağı anlamına gelir.

Rüyada Benzersiz Bir Kanat Sahibi Olmak

Rüyasında kuş kanadına benzemeyen, değişik kanatlara sahip olduğunu gören kişi, yakın zamanda ciddi bir hastalığa yakalanır ve yatağa düşer. Fakat rüya sahibi hastalığı atlatacak ve kısa süre sonra eski sağlığına kavuşacaktır.

Rüyada Kıbleye Doğru Uçmak

Bir kişi rüyada kıble yönüne doğru uçtuğunu görürse, içinde bulunduğu tüm şartlar daha iyi yönde gelişecek demektir. Uzun bir yolculuğa, daha fazla kazanç elde etmeye, seyahat sonrası huzurlu ve mutlu bir hayat sürmeye delalettir.

Rüyada Evden Eve Uçmak

Rüyasında bir evden diğerine uçtuğunu gören kişi, kısa süre içinde hayırlı bir kısmetle karşılaşır ve evlenir. Nişan, nikah, kişiler arasındaki iletişim ve ilişkiyi temsil eden bir rüyadır. Şayet rüya sahibi evli ise, bu da o kişinin tüm ailesini alıp başka bir yere taşınacağına delalettir.

Rüyada Uçmak ve Kuşlara Eşlik Etmek

Bir kişi rüyasında kuşlarla beraber uçtuğunu görürse, turist ya da başka bir yabancı grup ile tanışıp aynı mecliste bulunur. Başka bir tabire göre ise, rüya sahibinin yabancı bir memlekete seyahat etmesi ve orada yabancılarla arkadaşlık kurması şeklinde yorumlanır.

Rüyada Uçan Birini Görmek

Bir kişi, rüyasında tanıdığı birini uçarken görürse, o kişinin sahip olduğu kısmeti, nimeti ve bolluğu kıskanacağı anlamına gelir. Başka bir tabire göre ise, rüyada görülen o kişi tanıdık olsun ya da olmasın, o kişiye karşı iki yüzlü davranan, kötü niyetli, kıskanç, içten pazarlıklı bir kadının varlığına işarettir. Dikkat edilmesi gereken bir durum söz konusudur.

İlginizi Çekecek: Rüyada Su Görmek Sadece Müjde Anlamına Gelmez, Dikkatli Olmalısınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir