Uzmanlardan Rüyada Korkmak Hakkında Korkunç Tabirler, Okumalısınız!

Rüyada Korkmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada korkmak nedir, ne anlama gelir konusunda girmeden önce şunu belirtelim. Bugüne dek rüyalar ve rüya tabirleri hakkında bir şeyden emin olduysak, o da bir rüyanın asla tek başına yorumlanamayacağı.

  • Bu nedenle, rüyada korkmak ile alakalı tabirleri de, diğer detayları ve rüyanın görüldüğü şartları bilerek yorumlamak gerekir. Aksi halde hayır sandığımız rüya şer; şer sandığımız rüya hayırlı çıkabilir.

Bu detayı verdikten sonra, şimdi konumuzla alakalı detaylara inebilir, alt başlıklara dair tabirler üzerinde yoğunlaşabiliriz.

Genel Olarak Rüyada Korkmak Ne Demektir?

Esas itibariyle, rüyada korkmak iyi ve hayırlı bir rüya olarak kabul edilir.   İman, güven gibi anlamları olmakla beraber; üstünlük, birine karşı üstün gelme, birine ya da bir duruma karşı zafer kazanmak gibi anlamları vardır. Ayrıca, çok pişman olup günahlara tövbe etmeye delalet olan bu rüya, bazen de günahkar birinin günahlara yenisini eklemesi anlamına gelir.

  • Bazen de önemli bir lider, bir tür başkan ya da yönetici olmak anlamına gelir.

Güzel, sevinçli, huzurlu günlerin yakın olduğunun habercisidir bu rüya. Bununla beraber, çok güçlü olmayan bazı tabirlere göre bir kişi rüyasında korkarsa ve bilmediği birinin ona “korkma” “sakin ol” şeklinde teskin ettiğini görürse, rüya sahibinin gözüyle alakalı bir sorun yaşanabilir; hatta görme yetisini tamamen kaybedebilir.

Rüyada Denizden Korkmak

Güzel bir rüyadır. Rüya sahibi ile alakalı başarılı işlere, kazançlı projelere girmeye, ciddi bir zenginlik ve üne kavuşma yönünde tabirler mevcut. Ek olarak, yaşanan bazı sorunların ortadan kalkacağına, rahatlayıp huzura kavuşmaya, bazı hataların telafi edileceğine, eski küslüklerin biteceğine ve hayırlı bir konuda yeni adımlar atılacağına dair yorumlar da mevcuttur.

Şimdiye kadar Kenzül Dua adıyla da bilinen Her Kapıyı Açan Murâd Duaları kitabı ile tanışmadıysanız artık bu kitaba kesinlikle bir şans vermelisiniz. Çünkü okuyucu yorumları sizi de çok etkileyecek.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Rüya tabirlerine devam etmek için açılır menüyü kapatabilirsiniz. Yukarıda tıklayın dediğimiz sayfada buna benzer yüzlerce şaşırtıcı yorum var. Bunlar, sadece bir kısmı:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi birçok yorum olduğunu göreceksiniz.

 

Rüyada Korkmak ve Kaçarak Uzaklaşmak

Rüyada korkup kaçmak, önemli bir konuda yönetici olmak ya da hiç beklenmeyen bir durumla karşı karşıya kalmak anlamlarına gelir. Rüya sahibi biri tarafından korkutulur ve kaçmaya başladığını görürse, korkutan kişinin başına tatsız olaylar geleceğine ve zarar göreceğine; korkan tarafın tüm derdini, problemlerini kendi üzerine çekeceğine dair yorumlar mevcut. Korkan kişi ise yakın zamanda huzurlu ve mutlu bir hayata başlayacak demektir.

Rüyada Şeytandan Korkmak

Rüya sahibinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve her adımını planladığı bir işin hayata geçirilmesi ile kazancın katlanarak artmasına, birçok kişinin mutlu ve memnun olmasına ve kişiye zarar veren kötü bir alışkanlıktan uzaklaşılacağına delalettir. Ek olarak, kişinin saygınlığı ve seveni de artacaktır.

Rüyada Birinden Korkmak

Kırık kalplerin onarılmasına, eksi küslüklerin bitmesine işarettir. Ayrıca, rüya sahibinin bir kişi hakkında yaptığı planların güzel ve hayırlı şekilde neticelenmesine yorulan güzel bir rüyadır. Bir başka tabire göre ise, duaların Allah katında kabul göreceğine, sıkıntıların azalarak son bulacağına, rakiplerin ya da düşmanlık etmeyi planlayan kişilerin bozguna uğrayacağına delalettir.

İlginizi Çekebilir: Rüyada Kuş Görmek Ne Demek, Merak Ediyorsan Oku, Öğren!

Rüyada Aşırı Korkmak

Rüya sahibinin, kendisine ait bazı problemleri çözmek konusunda harekete geçeceğine, her türlü fedakarlığa hazır olduğuna, işlerine odaklanarak kısa sürede çok başarılı olacağına, dikkatleri üzerinde toplayıp takdir göreceğine ve kendini ispatlayıp mevki sahibi olacağına işaret eden hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Köpekten Korkmak

Rüya sahibinin eğitim ya da iş hayatıyla alakalı alacağı bazı kararların ve atacağı adımların pek hayırlı neticelenmeyeceğine delalettir. Boşa giden emeklerin ardından, yakın bir dosttan gelecek destek ile zorluklar aşılacak, sıkıntılar son bulacaktır.

Rüyada Fareden Korkmak

Rüya sahibinin iş rakiplerinden ya da akrabalarından birinin düşman olduğuna ve kötü planlar içerisinde olduğuna; rüya sahibinin tedbir alması gerektiğine dair işarettir. Tedbir alınmaması durumda aile bireyleri arasında sorunlar yaşanacak, nifak tohumları yeşerecek demektir. Akabinde, iş hayatında da maddi manevi zararlara uğramak kaçınılmaz olacaktır.

Rüyada Uçağa Binmekten Korkmak

Rüyayı gören kişinin sevinçli bir haber alacağına ve bu haberle beraber hayırlı ve çok bereketli bir işe girileceğine, hane içerisinde huzurlu ve mutlu bir ortam olacağına, makam sahibi olup saygınlığın artacağına ve sağlık sorunlarının biteceğine delalet eder. Ayrıca hayırlı bir evlilikle beraber yeni ve ferah bir eve geçmeye de delalettir.

Rüyada Ölüden Korkmak

Rüyayı gören kişiye sorun olacak bir olayla karşı karşıya kalmak, bu durumu halletmek için birçok yola başvurmak ve fırsatları değerlendirmek, problemleri halletmek, tartışmaları bitirmek ve kırılan kalpleri telafi etmek gibi anlamlar taşır.

Rüyada Örümcekten Korkmak

Bir tehlike sinyali olarak kabul edebiliriz. Aile saadetini bozmaya niyetli bir kadının varlığına delalettir. Ancak bu kadın kısa bir süre sonra haneden uzaklaşacak, amacına ulaşamayacak, huzursuzluk bitecek. Bolluk ve bereket gelecek, tüm sorunlar çözüm bulacak. Ayrıca iş hayatında da adım adım başarıya yürünecektir.

Rüyada Attan Korkmak

Rüya sahibinin bir süredir planladığı bir iş üzerinden ciddi miktarda maddi kazanç elde edeceğine işarettir. Sıkıntılar bitecek, hayali kurulan kişiyle evlilik yolu açılacak, zor günler atlatılacak ve hayırlı bir ortaklıkla iş hayatında da her şey yolunda ilerleyecek demektir. Hayırlı bir rüyadır. Ek olarak, rüya sahibinin sıcak kanlı tavrı sayesinde birçok kişinin halledemediği işleri kendisi halledeceği için önemli mevkilere gelecek ve saygınlığı artacaktır.

Rüyada Kertenkeleden Korkmak

Bu da hayırlı bir rüyadır. Yakın bir arkadaştan gelen destek sayesinde, kötüye giden işlerin çözüm bulacağına delalettir. Ayrıca rüya sahibi iki arkadaşı hakkında hayırlı haberler alır, sağlıklı bir hayat sürer ve yeni mülkler edinir şeklinde tabirler de mevcut.

Rüyada Yabancıdan Korkmak

Rüya sahibi için, yorucu, uykusuz ve sıkıntılı geçen günlerin ardından emeklerinin karşılık bulacağına, kısa sürede birçok hayale kavuşmaya, problemlerin hızlı şekilde çözüleceğine delalet eden güzel bir rüyadır. Sıkıntıların hallinde deneyimli birinden yardım alınacağı, sabır göstererek başarıya ulaşılacağı da tabirler arasında yer alıyor.

Rüyada Deveden Korkmak

Uzunca bir süredir işlerin kötü gitmesine de sebep olan borçların çözümünü bulup sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Sevinçli bir haber sayesinde kişi çoğu sıkıntısından ve karamsar düşüncelerden uzaklaşacaktır. Büyük bir proje ve yüksek kazanç elde etme şeklinde yorumlar da mevcut.

Rüyada Korkmak ve Dua Etmek

Rüya sahibinin maddi kazancının artmasına, aldığı bir destek sayesinde işlerinin büyümesine, yeni iş kapılarına, varsa sağlıkla ilgili sorunların tedavisine ve dertlerden kurtulup eski bir hayal kırıklığının da telafi olmasına delalettir; çok hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Mezarlıktan Korkmak

Uzun zamandır can sıkan bir durum hallolması ve ailede yeniden huzurun sağlanması anlamına gelir. Ayrıca bir eğitim nedeniyle başka bir şehre gitmeye, eşlerin barışmasına, hayırlı evlat sahibi olmaya, yeni mülk edinmeye, rahata kavuşmaya işaret eden bir rüyadır. Ek olarak, maddi sıkıntı içerisinde olan ihtiyaç sahibi birine yardım etmeye, saygın bir iş insanı olmaya da işaret ettiğini belirten tabirler vardır.

Rüyada Civcivden Korkmak

Hiç umulmadık bir olay yüzünden sıkıntı çekmeye, bu sıkıntıları aşmak için önemli iş temaslarında bulunmaya, bu temaslar sonunda hayırlı bir karar verip bu doğrultuda hareket ederek sorunların aşılacağına ve rahata kavuşmaya işaret eden bir rüyadır. Yeni projelerle beraber maddi manevi çok kazançlı yeni bir dönemin başlangıcının da habercisi olan güzel bir rüyadır.

Şu Tabiri de Okuyun: Rüyada Kurt Görmek Güçlü ve İtibarlı Olacağınıza İşarettir, Okumadan Geçme!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir